Vodárna mimořádně podpoří HC Škoda Plzeň

VODÁRNA PLZEŇ a.s. mimořádně podpoří dvěma miliony korun extraligový hokejový klub HC Škoda Plzeň. Klub utrpěl vysoké finanční ztráty kvůli předčasně ukončené sezoně z důvodu koronavirové pandemie. „Přidali jsme se k městu a hokejistům schválili finanční pomoc. Milionem korun podpoříme v sezoně 2020/2021 mládežnický hokej a stejnou částkou profesionální A tým,“ uvedl předseda představenstva VODÁRNY PLZEŇ a.s. Pavel Šindelář s tím, že vodárna si uvědomuje pozici úspěšné městské firmy, která mimořádně pomůže sportovcům překonat těžkou situaci a zmírnit následky koronavirové krize.

 

Místopředseda představenstva VODÁRNY PLZEŇ a.s. Petr Suchý doplnil, že plzeňský hokej, který je v ohrožení, město vždy dobře reprezentoval. „Rozhodli jsme se mu pomoci v nejtěžších časech. Chceme, aby hokej v Plzni fungoval dál,“ uvedl Petr Suchý.

 

Hokejisté ukončili sportovní sezonu předčasně a nemohli už odehrát playoff, čímž se klub dostal do vážných finančních potíží. Generální manažer a jednatel klubu Martin Straka prohlásil, že si pomoci velmi váží: „Děkujeme, velmi si pomoci vážíme v době, kdy nevíme, co se bude dál dít a jestli pro nás vůbec začne další sezona,“ řekl Martin Straka.

 Plzeň, 12. května 2020

Certifikáty:

Podporujeme:

Aktuální opatření s ohledem na COVID-19

Zjistit