Velká spotřeba vody

Zpět na nejčastější dotazy

Přijde mi, že moje spotřeba vody podle vodoměru
je příliš velká…

Pokud zjistíte, že vyfakturované množství pitné vody neodpovídá očekávané spotřebě, zkontrolujte nejprve stav vodoměru.

V případě, že stav vodoměru odpovídá stavu na faktuře (popřípadě je navýšen o spotřebu od posledního odečtu vodoměru), ověřte si, zda na Vašich vnitřních rozvodech nedochází k úniku vody nebo zvýšené spotřebě (protékající WC, porucha na vnitřní vodovodní instalaci). Doporučujeme Vám postupovat následujícími dvěma způsoby (pozor, nezavírejte hlavní uzávěr vody před vodoměrem):

1. způsob – kontrola pohybu vodoměrného kolečka

Je-li vodoměr opatřen vodoměrným kolečkem, zkontrolujte pohyb vodoměrného kolečka, které v případě, že není v provozu žádný spotřebič vody, nesmí vykazovat žádný pohyb. V případě, že se vodoměrné kolečko točí směrem dopředu a vy jste si jist (a), že není v provozu žádný spotřebič vody, doporučujeme Vám, obrátit se na instalatéra a nechat si prověřit vnitřní rozvod vody.

2. způsob – kontrola spotřeby vykázané vodoměrem

  1. Večer si zapište hodnoty na vodoměru
  2. Ráno si opět zapište hodnoty na vodoměru.
  3. Pokud jste si jisti, že nebyl v provozu žádný spotřebič vody, obě
    hodnoty porovnejte.
  4. V případě, že se hodnoty spotřeby přes noc změnily, doporučujeme
    Vám, obrátit se na instalatéra a nechat si prověřit vnitřní rozvod vody.

V případě, že na Vašich vnitřních vodovodních rozvodech nedochází k úniku vody a vy jste si jisti, že se nezměnil charakter spotřeb, kontaktujte nás na zákaznické lince 377 413 222. Bude s Vámi velká spotřeba konzultována, popřípadě Vám bude nabídnuta návštěva technika VODÁRNY PLZEŇ a.s.

V případě nesouhlasu se spotřebou vody vykázanou vodoměrem máte možnost písemně reklamovat spotřebu a písemně požádat o úřední přezkoušení vodoměru.


Pokud zjistíte, že konečný stav vodoměru je nižší než uvádí faktura, zašlete fakturu zpět s udáním nynějšího stavu. Bude prověřeno a provedena oprava faktury.

 

Certifikáty:

Podporujeme:

Aktuální opatření s ohledem na COVID-19

Zjistit