Den otevřených dveří ve VODÁRNĚ PLZEŇ a.s.

Plzeň - Světový den vody oslaví VODÁRNA PLZEŇ a.s. řadou zajímavých akcí. V sobotu 30. března 2019 se mezi 10:00 a 16:00 hodinou otevřou veřejnosti areály úpravny vody v Malostranské ulici a čistírny odpadních vod v Jateční ulici, kde se budou konat prohlídky. 

Zhruba hodinové exkurze jsou v obou areálech pro zájemce zdarma a budou probíhat v každou celou hodinu. První začne v 10:00 a poslední v 15:00 hodin. Vzhledem k velkému zájmu a k tomu, že každé prohlídky se může zúčastnit zhruba 25 lidí, je nutná předchozí registrace zájemců. Hlásit se mohou na webu registrace.vodarna.cz, a to od 1. března do poledne 29. března. 

Pro děti i dospělé je navíc připraven zábavný program. Ve vodárenském areálu v Malostranské ulici se představí nový maskot Bonifác. Reprezentuje mládě vydry, kterou vloni VODÁRNA PLZEŇ a.s. adoptovala v zoo, jejímž je generálním partnerem. Děti se při oslavách Světového dne vody mohou pobavit v laboratoři výroby slizu, zkusit malování na obličej, projít vodní stezkou nebo využít skákací hrad. Všem k dispozici bude vodní bar i promítání krátkých filmů o tom, čím vším musí voda projít, než se dostane z řeky Úhlavy do vodovodních kohoutků a přes čistírnu odpadních vod zpátky do přírody. Na čistírně odpadních vod bude na děti čekat rovněž skákací hrad a malování na obličej. 

Právě Světový den vody, který je každoročně vyhlašován na 22. březen, má lidem na celém světě připomenout, jak velký význam voda má a že jde o jednu z nejcennějších surovin. 

VODÁRNA PLZEŇ a.s. je největším výrobcem a dodavatelem pitné vody na západě Čech. Úpravna vody Plzeň vloni vyrobila 13 585 tis. m3 pitné vody, což je v přepočtu na den 37 220 m3. To je objem vody, který by naplnil zhruba 18 bazénů délky 50 metrů, tedy například takových, jako je velký bazén v plaveckém areálu na Slovanech. Úpravna vody je však schopna s ohledem na svoji kapacitu (1000 l/s) vyrobit více než dvojnásobek vody oproti uvedenému množství za loňský rok. 

VODÁRNA PLZEŇ a.s. má zhruba 43 tisíc odběrných míst. K největším odběratelům vody patří  Plzeňská teplárenská a.s., Plzeňský Prazdroj a.s., Stock Plzeň-Božkov s.r.o. a Fakultní nemocnice Plzeň.

Certifikáty:

Podporujeme: