Úvod Kontakty Média Tiskové zprávy Světový den vody oslaví VODÁRNA PLZEŇ dnem otevřených dveří

Světový den vody oslaví VODÁRNA PLZEŇ dnem otevřených dveří

Světový den vody oslaví VODÁRNA PLZEŇ dnem otevřených dveří

10. březen 2017

Společnost VODÁRNA PLZEŇ chystá pro obyvatele západočeské metropole den otevřených dveří, který proběhne v sobotu 25. března 2017.

V tento den si zájemci budou moct prohlédnout rozsáhlý areál čistírny odpadních vod v Jateční ulici a také areál nedávno zrekonstruované a zmodernizované úpravny vody v Malostranské ulici v Plzni na Slovanech. Na obou místech budou připraveny také doprovodné atrakce, a to nejen pro děti, které se mohou těšit na skákací hrady nebo malování na obličej. Ve Škoda Sport Parku, který se nachází nedaleko sídla společnosti, bude navíc připraven po celý den bohatý zábavný program. Vstup na vše je zdarma.

 

22. březen patří Světovému dni vody. Ten byl vyhlášen Organizací spojených národů roku 1993. Jeho cílem je upozornit na skutečnost, že více jak miliarda lidí na světě trpí nedostatkem pitné vody. Plzeňská vodárna tak 25. března otevře své brány všem, kteří se chtějí dozvědět zajímavé informace o tom, jak probíhá úprava vody na vodu pitnou, jakým způsobem je distribuována až do domácností a co se naopak děje s odpadními vodami, než se vyčištěné dostanou zpět do řeky.

Meeting point a doprovodný program ve Škoda Sport Parku

Jako výchozí bod celé akce bude sloužit Škoda Sport Park, kde budou prohlídky začínat i končit. Doprovodný program bude trvat od 10 do 16 hodin a na své si zde přijdou především děti. Ty se mohou těšit na skákací hrad, dětský ráj, balónkovou dílnu či vodní naučnou stezku. Nejenže se dobře pobaví, ale dozví se i mnoho nových informací o vodě nebo o Vodárně Plzeň.

V blízkosti areálu se nachází velké parkoviště, kde budou moci návštěvníci nechat svá auta.

Součástí programu bude rovněž autogramiáda vybraných členů týmu FC Viktoria Plzeň od 12 hodin - jmenovitě půjde o Tomáše Poznara a asistenta trenéra Zdeňka Bečku.

Registrujte se na exkurzi emailem

První prohlídka započne v 10:00 a další budou následovat v hodinových intervalech. Poslední návštěva areálu je plánována na 15:00. V každé skupině může být maximálně 25 osob.

Zájemci, kteří si budou chtít prohlédnout areál nově zrekonstruované a zmodernizované úpravny vody, se mohou zaregistrovat na mailové adrese registrace@vodarna.cz, do předmětu napsat: prohlídka Úpravna vody. A to nejpozději do pátku 24. března 2017 do 12 hodin. Na zprávy přijaté po této době už nebude brán zřetel. V dané zprávě je nutné uvést jméno a příjmení člověka, jenž o prohlídku žádá, celkový počet osob a také požadovaný čas prohlídky (tzn. 10:00, 11:00, 12:00, 13:00, 14:00 a 15:00). Jestliže už ve zvoleném čase nebude místo, bude zájemci nabídnut nejbližší možný termín.

Registrovaní zájemci o prohlídky by po příchodu do areálu měli navštívit speciálně označený stánek s hosteskami, od nichž se dozví veškeré potřebné informace.

Na čistírnu v 11:00, 13:00 a 15:00

I zájemce o prohlídku Čistírny odpadních vod v Plzni prosíme z organizačních důvodů o registraci na mailové adrese registrace@vodarna.cz, do předmětu napsat: prohlídka Čistírna odpadních vod. I v tomto případě je nutná registrace do pátku 24. března do 12 hodin. Vzhledem k tomu, že jedna prohlídka trvá zhruba 90 minut, budou realizovány celkem 3 prohlídky, a to v 11 hodin, ve 13 hodin a v 15 hodin.

Děkujeme za velký zájem o prohlídky. Bohužel jsou již všechny termíny obsazené. 

Organizované skupinky rádi uvítáme na ÚV i ČOV po předchozí domluvě v jiném termínu. Děkujeme za pochopení. 

Mapa výluk a havárií