Úvod Aktuality Den otevřených dveří na VODÁRNĚ

Den otevřených dveří na VODÁRNĚ

12. březen 2018

Přijďte se pobavit a něco zajímavého dozvědět už v sobotu 24. března - úpravna vody u Škoda Sport Parku a čistírna odpadních vod na Jateční...

Společnost VODÁRNA PLZEŇ chystá pro obyvatele západočeské metropole den otevřených dveří, který proběhne v sobotu 24. března 2018. Zájemci si budou moci prohlédnout areál úpravny vody v Malostranské ulici v Plzni na Slovanech a také rozsáhlý areál čistírny odpadních vod v Jateční ulici. Na obou místech budou připraveny doprovodné atrakce, a to nejen pro děti. Ve Škoda Sport Parku, který se nachází nedaleko sídla společnosti, bude navíc připraven bohatý zábavný program. Vstup na vše je zdarma

22. březen patří Světovému dni vody, který byl vyhlášen Organizací spojených národů roku 1993. Jeho cílem je upozornit na skutečnost, že více než miliarda lidí na světě trpí nedostatkem pitné vody. Plzeňská vodárna tak 24. března otevře své brány všem, kteří se chtějí dozvědět zajímavé informace o tom, jak probíhá úprava vody na vodu pitnou, jakým způsobem je distribuována až do domácností a co se naopak děje s odpadními vodami, než se vyčištěné dostanou zpět do řeky.

Meeting point a doprovodný program

Jako výchozí bod pro prohlídky úpravny vody bude stejně jako v loňském roce sloužit Škoda Sport Park. Doprovodný program bude trvat od 10 do 16 hodin a na své si zde přijdou především děti. Ty se mohou těšit na nafukovací atrakce nebo vodní naučnou stezku. Nejenže se dobře pobaví, ale dozví se i mnoho nových informací o vodě nebo o VODÁRNĚ PLZEŇ.

Nedílnou součástí zábavného programu, která potěší nejednoho fotbalového fanouška, bude účast zástupců FC Viktoria Plzeň. Kolem poledne se budete moci setkat s Tomášem Hořavou a Milanem Havlem.

Atrakce pro děti budou připravené také v areálu čistírny odpadních vod, a to ve stejném časovém rozsahu. Vstupem do objektu bude zadní brána, která bude řádně označena.

V blízkosti obou areálů se nachází parkoviště, kde budou moci návštěvníci nechat svá auta.

Registrujte se na exkurzi přes internet

První prohlídky úpravny vody začnou v 10:00 a další budou následovat v půlhodinových intervalech. Poslední návštěva areálu je plánována na 15:30. Čistírnu odpadních vod je možné navštívit vždy v celou, a to mezi 10 a 15 hodinou.

Zájemci, kteří si budou chtít prohlédnout areál nově zrekonstruované a zmodernizované úpravny vody nebo areál čistírny odpadních vod v Jateční ulici, se mohou zaregistrovat na adrese registrace.vodarna.cz, a to nejpozději do pátku 23. března 2018 do 12 hodin. Na registrace přijaté po této době už nebude brán zřetel. Ve formuláři zájemci vyplní jméno a příjmení kontaktní osoby, mailovou adresu, telefonní číslo, počet osob, které chce zaregistrovat. Následně si bude možné vybrat o jakou prohlídku má uchazeč zájem a v jaký čas.

Registrovaní zájemci o prohlídky by měli do areálu Škoda Sport Parku nebo do areálu čistírny odpadních vod přijít minimálně 15 minut předem, aby potvrdili, že jsou na místě, a to ve stanu označeném nápisem Registrace. V případě nepřítomnosti může být jejich místo nabídnuto neregistrovaným zájemcům.

Neregistrovaní zájemci by po příchodu do areálu měli také navštívit speciálně označený stánek s hosteskami, od nichž se dozví veškeré potřebné informace.

V rámci zajištění Vaší bezpečnosti při probíhající exkurzi Vás žádáme, abyste respektovali pokyny průvodce a pohybovali se pouze po trase exkurze. Toto upozornění platí zejména pro naše malé návštěvníky a žádáme proto jejich rodiče, aby jim věnovali v tomto směru pozornost.

den otevřených dveří 2018

Mapa výluk a havárií